Dodawanie tytułu na wykresie w Excelu

3.6 (72%) 5 votes

Jeżeli pojawia się sytuacja, że potrzebujesz dodać tytuł do danego wykresu jak np. „Sprzedaż roczna przedsiębiorstwa XYZ” Excel udostępnia odpowiednie do tego narzędzie (TUTAJ dowiesz się więcej na temat innych narzędzi Excela) .

Aby dodać tytuł do wykresu:

  1. Kliknij w dowolnym miejscu wykresu i przejdź do zakładki Układ.
  2. Po wyświetleniu zakładki przejdź opcji Tytuły wykresu znajdującej się w obszarze Etykiety.
  3. Rozwinięta zostanie lista, z której można wybrać jedną z trzech opcji: Brak, Wyśrodkowany tytuł nakładany oraz Nad wykresem.
  4. Wybór jednej z opcji sprawi, że na wykresie wyświetlone zostanie pole tekstowe Tytuł wykresu, w którym możesz wprowadzić indywidualne tytuły.
  5. Excel dopuszcza możliwość zmiany formatowania takiego tytułu za pośrednictwem zakładki Narzędzia główne tak jak standardowe treści.

Do dyspozycji użytkownika przekazane zostały trzy możliwości dotyczące modyfikacji tytułu wykresu. Pierwszą z nich jest Brak co oznacza, że dodany wcześniej tytuł zostanie usunięty. Drugą jest Wyśrodkowany tytuł nakładany, opcja ta sprawia, że tytuł staje się częścią wykresu powyżej wartości. Trzecią z nich jest Nad wykresem oznacza to, że wybranie takiej opcji spowoduje przeniesienie tytułu wykresu nad wykres.

Poznaj również możliwości, jakie dają wykresy przebiegu w czasie: www.calculatic.pl/artykul/Wykresy-przebiegu-w-czasie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *