Obrazy w Excelu

3.7 (73.33%) 3 votes

W Excelu istnieje opcja wstawienia zdjęcia,  przykładowo może być to wycinek faksu, logo firmy czy też obrazek upiększający cały arkusz kalkulacyjny, np wraz z wykresem. Istnieje możliwość formatowania tych obrazków.

W celu wstawienia obrazu do dowolnego pliku graficznego idź w górnym menu do zakładki Wstawianie i naciśnij button obraz. Otworzy się okno, w którym spokojnie przeszukujesz pliki graficzne, następnie naciskasz „Wstaw”. Obraz właśnie został wstawiony.


Możesz także dodać obraz, przeciągając jego plik bezpośrednio na arkusz.

Obraz ma opcje formatowania ogólnodostępne dla wszystkich więkoszści plików, takie jak wielkość, wyrównanie itd. My zajmiemy się opisaniem informacji, które charakterystyczne są jedynie dla zdjęć.

Obrazy są pewnym wyjątkiem, ponieważ w ramach ogólnych wersji przekształcania opisanych nie ma dostępnych sposób WordArt jak i styli kształtów. W zastępstwie tego, mieszczą się opcje :

Przytnij – w zakładce Formatowanie, razem z opcjami wielkości. Możesz przyciąć zdjęcie, na tyle aby pasowało do Twoich wymagań.
Stylistyka obrazu – w tych narzędziach możesz dobierać takie formatowanie, by zdjęcie wyglądało atrakcyjniej
– ramki, kształty zdjęcia, cienie, obramowanie.
Dopasowywanie – w tym miejscu możesz nadawać nadzwyczajne efekty, na przykład. pokazywać w odcieniach szarości, w odcieniach wybranego koloru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *